zvláštní poděkování
Volný.cz

Rozsviťme demokracii 2017

Plakát akce

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Průvod a veřejné shromáždění u příležitosti oslav výročí 17. listopadu. Stejně jako vloni vyjde v pátek 17. listopadu 2017 v 17:11 hod průvod od historické budovy Jihočeského divadla směrem k náměstí. Pod bustou T. G. Masaryka u českobudějovické radnice společně zapálíme svíce a několik osobností veřejného života promluví ke shromážděným občanům. Ocitujeme Memorandum 2017 Festivalu svobody, organizace Amnesty International a tým Democracy.Go připraví tematické happeningy. Nejen hymnu pro všechny přítomné zahraje kapela McBerds.
Na náměstí promluví Lukáš Průdek, ředitel Jihočeského divadla.

Dále Josef Prokeš, kněz českobudějovické diecéze, bývalý spirituál Biskupského gymnázia, Martin Ehrlich, spoluorganizátor studentských demonstrací v ČB v roce 1989, Romana Marková a Salim Murad z iniciativy Democracy.Go, Věra Hlaváčková, členka souboru činohry Jihočeského divadla, Bohumil Řeřicha, bývalý člen KSČ, jeden z prvních redaktorů FreeMagOne, Evropan, humanista; angažuje se v akcích Kruhu přátel česko-německého porozumění, přítel Lidic, Václav Voska, zástupce Studentské unie JU a Radia K2.
Memorandum Festivalu svobody přečte Bára Jílková z organizace Jeden svět.
Akci pořádají občané a zástupci organizací: Jihočeské divadlo p. o., Amnesty International, Jeden svět, Democracy.go a Budějovický Manifest. Akcí se připojujeme k celostátní platformě Festival svobody.

14.11.2017 17:11:07 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Tanec Praha

Časopis 25 - sekce

DIVADLO

Dobří chlapci v Divadle Na zábradlí

Dobří chlapci (Foto: KIVA)

Úspěšná sezóna v legendárním Divadle Na zábradlí, korunovaná Cenou divadelní kritiky 2017 pro inscenaci Macbet celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Štefan Margita připravuje X MAS GALA 2018

V pražském Kostele svatého Šimona a Judy

6. května odletěl Štefan Margita do San Francisca, kde si 12., 19. a 26. června zahraje a zazpívá v tamní opeř celý článek

další články...