zvláštní poděkování
Volný.cz

Intimní doteky

Tomáš Zdechovský

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Tomáš Zdechovský vydal třetí básnickou sbírku s názvem INTIMNÍ DOTEKY. O poezii Tomáše Zdechovského mají zájem především mladí lidé, což je vidět na autorských čteních. Ve svých verších využívá rytmus a při veřejném recitování „nutí“ publikum tancovat. Kritici hodnotí jeho dílo jako provokativní a označují ho za tvůrce nového katolického proudu v poezii.

„První sbírka obsahuje jednoduché a hravé verše, které sdělují zážitky z dětství, z míst, kam se člověk rád vrací a jsou o lidech a o věcech, které má člověk rád. Druhá sbírka už není protkaná optimismem, nacházíme zde lehce filosofické tázání po smyslu života a po směřování našich cest. V poslední sbírce už musí čtenář daleko více přemýšlet. Tomáš Zdechovský se dospělýma očima dívá na zážitky z dětství a dospívání. Chce zachytit nesmrtelnost jednoho okamžiku a vypsat se z pocitů, které občas přepadají každého z nás,“ shrnuje básnické sbírky Eva Fruhwirtová.

Tomáš Zdechovský je kreativec, publicista a mediální analytik. Narodil se v Havlíčkově Brodě a dlouhou dobu žil v Kožlí na Vysočině. Studoval v Českých Budějovicích, Brně a na papežské univerzitě v Římě. V současné době žije a pracuje v Hradci Králové.
Jeho básně vyšly v mnoha revue a literárních časopisech, například v Literárních novinách, Meridian nebo v literární revue Koridor. Kritici hodnotí Zdechovského díla jako provokativní a přelomové. Je autorem tří básnických sbírek: ZE ZAHRADY MÉ MILÉ...POEZIE (2008), ODPUSŤ MÝM RTŮM (2009) a INTIMNÍ DOTEKY (2010).

6.3.2011 09:03:45 Redakce | rubrika - Zprávy