zvláštní poděkování
Volný.cz

Pěvecká soutěž Lípa Cantanes proběhne online

Archiv MHF Lípa Musica

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Letošní 8. ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa, proběhne v reakci na přetrvávající epidemickou situaci a přijatá restriktivní opatření v online podobě. Děti a mladiství mezi 7-25 let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému zpěvu na základních uměleckých školách, budou moci poměřit své pěvecké schopnosti a dovednosti formou soutěžních videí, které posoudí odborná porota. Její předsedkyní stejně jako ve všech uplynulých ročnících bude profesorka Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské Akademii múzických umění. Možnost přihlásit se do soutěže je otevřena až do konce dubna. Vyhlášení vítězů společně s online koncertem se uskuteční 21. května na YouTube kanálu ZUŠ Česká Lípa.

Smyslem soutěže je podpořit zájem dětí a mladých lidí o klasický zpěv, interpretaci písní českých i světových autorů a vytvořit příležitostí pro talentované žáky k porovnání jejich dovedností a získání prvních koncertních zkušeností. I v situaci, kdy není možné se běžně setkávat, kdy neprobíhá standardní denní výuka a není možné ani pořádat veřejné koncerty, tak MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa přistoupily k možnosti uspořádat pěveckou soutěž aspoň v online formě a přispět tak přes komplikovanost doby k udržení motivace dětí a mladistvých v jejich dalším hudebním vzdělávání a rozvoji.
Lípa Cantantes se v letošním roce s ohledem na pandemickou situaci uskuteční pouze v sólovém zpěvu, a to v pěti kategoriích dle věkového rozdělní od 7 do 25 let. Soutěžní repertoár tvoří lidové, umělé písně a árie s klavírním či jiným instrumentálním doprovodem, nelze zařadit písně populární. Soutěžní videa v maximální délce 7 minut a FullHD kvalitě je možné až do 30. dubna nahrát na webové stránky ZUŠ Česká Lípa www.zuscl.cz/lipa-cantantes.
Porota, ve které mimo jiné zasedne tradičně i sopranistka Anna Hlavenková, členka souboru Musica Bohemica, Verba Chordis, pedagožka na konzervatoři v Teplicích, a Martin Prokeš – ředitel MHF Lípa Musica, profesionální pěvec, člen pěveckého dua Kchun, a bývalý člen souboru Schola Gregoriana Pragensis, kde dodnes působí jako host, posoudí zaslané ukázky a ve všech kategoriích udělí první tři ceny. Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na MHF Lípa Musica 2021. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně a Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze.

Tradičně konaný koncert vítězů a oceněných jako součást slavnostního vyhlášení vítězů po ukončení soutěže proběhne letos také pouze online bude sestaven z vítězných videí. Veřejnost jej bude moci sledovat 21. května od 18 hodin na YouTube kanálu ZUŠ Česká Lípa.
Podrobné informace včetně přihlášek a přehledu vyhlášených kategorií jsou k dispozici na www.zuscl.cz a www.lipamusica.cz. Technické dotazy ohledně průběhu soutěže na tel. 732 576 575 – Jan Ševčík (zástupce ředitele). Pravidla a hudební část soutěže na tel. 604 150 923 – Petra Jandíková (vedoucí pěveckého oddělení).

5.4.2021 13:04:03 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

NdB

Články v rubrice - Zprávy

Společné tiskové komuniké MK ČR a ITI

Ilustrační foto

Ve středu, 7. 4. 2021, proběhlo jednání zástupců Českého střediska ITI s ministrem kultury ČR Lubomírem Zaorál ...celý článekČasopis 16 - sekce

DIVADLO

MANI(E)FEST, série literárně-divadelních live streamů

Anna Beata Háblová (Foto: Jan Horek)

Po festivalu hudebních streamů zabydlí pódium Paláce Akropolis básníci, spisovatelé, performeři, umělci a teor celý článek

další články...

HUDBA

Michal Kindl: Hudba byla a je pořád kolem mě...

Michal Kindl

Rodák z hornického města Příbrami, zpěvák, instrumentalista a skladatel, ale také producent - Michal Kindl. Kr celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 16. týden

Sál Lucerna

Příběhy domů: Palác Lucerna
Architektonicky nevšední komplex budov, který se v minulém století stal kulturn celý článek

další články...