zvláštní poděkování
Volný.cz

Gabriela Beňačková a její svěřenci si podmanili Obecní dům

Gabriela Beňačková, Jakub Pustina a dirigent Dušan Štefánek

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Světově uznávaná sopranistka Gabriela Beňačková se výjimečně vrátila na pražské podium. V Obecním domě operní pěvkyně zazpívala 5. března společně se dvojicí svých svěřenců. Duety a árie s Beňačkovou představili mezzosopranistka Ester Pavlů a tenorista Jakub Pustina. Pěvce doplnil Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Dušana Štefánka, který při této příležitosti navázal na oslavy 25 let své existence.

Gabriela Beňačková se v Praze setkala s vřelým přijetím a aplausem vestoje. „Jsem velmi ráda, že jsem zase po čase kývla na nabídku koncertovat v Praze, a navíc se svými studenty. Repertoár, který jsem pro tuto příležitost vybrala, pěkně podtrhoval i celou atmosféru krásného koncertu. Ester i Jakub jsou již na výborné úrovni a já myslím, že si zaslouží prezentaci,“ říká majitelka proslulého sopránu se slovanskou slzou, který rozezněl největší operní domy světa. Nutno dodat, že Ester Pavlů a Jakub Pustina předvedli, že jsou důstojnými a vyrovnanými partnery světové sopranistky.
Netradiční koncert, který pořádala advokátní kancelář
Císař, Češka, Smutný u příležitosti svého 25 výročí fungování v prostorách Obecního domu v Praze, zahájilo dílo italského skladatele Giuseppa Verdiho včetně duetů z Othella, při nichž se společně představili Gabriela Beňačková a Jakub Pustina. Ester Pavlů připomněla například árie z Verdiho pětiaktové opery Don Carlos. Před přestávkou se pražské publikum dočkalo také přednesení dvou postav, které Beňačková proslavila mimo jiné v Metropolitní opeře v New Yorku. Árie z Dvořákovy Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém a také z Janáčkovy Její Pastorkyně Zdrávas královno se setkaly s nejhlasitějšími ovacemi večera. „Jsem si jist, že šlo o důstojnou oslavu našich dvacátých pátých narozenin s krásnou paralelou. Gabriela Beňačková jako operní diva světových podií představila své talenty, které vede a pomalu jim pomyslně předává žezlo. I my, zakladatelé naši kanceláře, již musíme myslet na naše následníky, které si vychováváme a s klidným svědomím jim zanecháme renomé společnosti, na němž jsme roky pracovali,“ uvádí Pavel Smutný, společník zmíněné advokátní kanceláře a také filantrop, který působí mimo jiné i jako prezident nadačního fondu Bohemian Heritage Fund.
Legenda světové opery, která svým kolegům na pódiu pomyslně předala pochodeň odkazu české opery, uvedla ve druhé půlce vystoupení árie z Wagnerovy opery Tannhäuser. Jakub Pustina ji doplnil u duetu z Bludného Holanďana, zatímco Ester Pavlů pozorným divákům zazpívala vybrané skladby italského skladatele Gioacchina Rossiniho. Při závěrečné trojici přídavků v Obecním domě zazněla rovněž díla Franze Lehára, Oskara Nedbala a v neposlední řadě Emmericha Kálmána. Z netradičního koncertu, který pořádala advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný u příležitosti výročí 25 let fungování, odcházelo publikum nadšené.

6.3.2018 17:03:06 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 50 - rubriky

Archiv čísel

reklama

HDK

Časopis 50 - sekce

DIVADLO

Cirque du Soleil - Kooza

Cirque du Soleil - Kooza

Cirque du Soleil: Kooza
Oživlý čaroděj z kouzelné krabičky otevírá před malým klaunem neuvěřitelné královst celý článek

další články...

HUDBA

Adventní koncerty

Adventní koncerty

Adventní koncerty České televize
Přímý přenos z kostela Cyrila a Metoděje v Karlíně je věnován organizaci A celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Alžběta II. – královna rekordů

Alžběta II. – královna rekordů

Alžběta II. – královna rekordů
Devadesát let noblesy, elegance a dobře skrývaných citů. Britský dokum celý článek

další články...