zvláštní poděkování
Volný.cz

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

Dobyvatelé ztracené archy

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Český národní symfonický orchestr 3. dubna 2018 v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic Cinema, který ČNSO představí také v londýnské Royal Albert Hall. Dirigentem je Ben Palmer.
"Je nám velkou ctí, že si režisér Steven Spielberg vybral právě náš orchestr," uvedl trumpetista a šéf ČNSO Jan Hasenöhrl.

Hudbou ze Spielbergova dobrodužného hitu Dobyvatelé ztracené archy začíná mezinárodní projekt Symphonic Cinema, který nabídne spojení hudby s filmovou projekcí na českých i zahraničních jevištích. ČNSO pod vedením britského dirigenta Bena Palmera zahraje například také Jurský park v jednom z nejprestižnějších londýnských sálů, Royal Albert Hall, kde 29. září 2018 vystoupí vůbec poprvé. "V plánu jsou ještě koncerty s projekcí Spielbergových filmu E.T. a Čelisti, pak příjdou na řadu další snímky, včetně bondovek nebo rodinného filmu Sám doma," upřesnil Hasenöhrl.
První ze série koncertů se uskuteční v úterý 3. dubna, kdy v Obecním domě bude promítnut Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy s živou hudbou Johna Williamse v podání ČNSO. Film z roku 1981 byl nominován na 8 Oscarů, z nichž 4 získal. Podle čtenářů portálu ČSFD jde o 22. nejlepší film všech dob.
Český národní symfonický orchestr filmovou hudbu hraje pravidelně na svém festivalu Prague Proms, kde je melodiím stříbrného plátna věnován závěrečný večer Hollywood Night. Živě čeští symfonici vystoupili na turné s tvůrci filmové hudby Enniem Morriconem, Hansem Zimmerem, Johnem Newtonem Howardem nebo Danny Elfmanem.
Vstupenky na koncert s projekcí filmu Dobyvatelé ztracené archy jsou v prodeji online na webu orchestru.

27.2.2018 09:02:05 Redakce | rubrika - Koncerty