zvláštní poděkování
Volný.cz

Nová generace - Hudební ratolesti

Veronika Böhmová

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Koncert mladých interpretů, potomků hudebníků orchestru opery JD 24. května 2017 od 18.00 hodin DK Metropol. Orchestr opery Jihočeského divadla velmi unikátní koncert - hráči orchestru budou koncertovat se svými potomky na jediném jevišti. Pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose.
Mottem koncertu je okřídlené rčení „Jablka nepadají daleko od stromu“. I s moderátorem se představí na jevišti DK Metropol celkem sedm potomků současných instrumentalistů orchestru opery Jihočeského divadla.

Ve večeru, kterým bude provázet Roman Anděl (syn houslistky Zuzany Kolářové), vystoupí synovec houslistky Marie Peškové Jan Bůžek, syn violistky Larissy Koltsové Bohumil Bondarenko, syn houslového koncertního mistra Martina Červinky Roman Červinka, dcera houslistky Marie Vargové Anežka Vargová, syn trombonisty Otakara Kováře Ondřej Kovář, se svými housličkami se představí i nejmladší generace zastoupená Magdou Watzko a Helenou Vydrovou.
Hlavní hvězdou večera bude nepochybně českobudějovická rodačka a jedna z nejlepších českých klavíristek Veronika Böhmová, dcera flétnistky Věry Böhmové.

Jedna z nejtalentovanějších klavíristek mladé generace Veronika Böhmová vystudovala doktorské studium na HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského a Meisterklasse ve třídě prof. Arkadi Zenzipéra na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Je laureátkou celé řady národních a mezinárodních soutěží, mezi její největší úspěchy patří postup do semifinále na soutěži Královny Alžběty v Bruselu v roce 2010 a následně postupmezi 32 nejlepších klavíristů světa na soutěži Artura Rubinsteina v Tel Avivu v roce 2014. Se svými recitály se Veronika představila publiku v České republice (Pražské jaro, Pražský podzim), Rakousku, Německu, Bulharsku, Slovinsku, Belgii, Itálii, Francii, Švýcarsku, USA, Mexiku, Japonsku a Číně. V roce 2014 natočila pro Supraphon CD se skladbami od Sergeje Prokofjeva a Igora Stravinského. Spolupracuje pravidelně s předními evropskými i světovými orchestry a na svém repertoáru má v současné době 30 klavírních koncertů. V roce 2016 debutovala po boku izraelského dirigenta Lahava Shaniho s Českou filharmonií klavírním koncertem Josefa Páleníčka. V témže roce dosáhla zatím svého největšího úspěchu a to sice vystoupení ve slavné koncertní síni Isaac Stern Auditorium – Carnegie Hall v New Yorku.
Koncert těchto hudebních ratolestí bude mimořádným zážitkem i vzhledem k pestrosti a posluchačské přístupnosti jejich repertoáru. Posluchači uslyší převážně skladby romantických autorů, například vzácně slýchanou virtuózní skladbu Fantaisie brillante sur Carmen skladatele Francoise Borneho a evergreen světových koncertních pódií Koncert pro klavír a orchestr č. 2 c moll Sergeje Rachmaninova.
Rezervace vstupenek na www.jihoceskedivadlo.cz.

22.5.2017 21:05:27 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pan Biedermann a Žháři (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Koncerty

Českolipský kruh přátel hudby zahájí Cappella Mariana

Cappella Mariana

Obnovená tradice pořádání cyklu komorních koncertů v České Lípě v rámci Kruhu přátel hudby vstupuje letošním r ...celý článek


FOK uvede klavírní recitál Jana Bartoše

Jan Bartoš

V pražském Rudolfinu se v rámci řady FOK s názvem Světová klavírní tvorba v sobotu 26. ledna 2019 představí šp ...celý článekČasopis 03 - sekce

HUDBA

Sofi Tukker co umí roztančit v ROXY

Sofi Tukker

Na Grammy nominovaní Sofi Tukker mají jasno - dobrá muzika je ta, co umí roztančit. Duo z New Yorku prorazilo celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Velikáni filmu... Simone Signoretová

Simone Signoretová  (Hvězda severu)

Hvězda severu
Simone Signoretová a Philippe Noiret jako dvě bytosti, které touží po lásce a přátelství. Fra celý článek

další články...