zvláštní poděkování
Volný.cz

Koncert Róisín Murphy v Praze 24. ledna 2008

Zpěvačka Róisín Murphy

autor: Z webu   

Róisín Murphy, bývalá členka kapely Moloko, která byla nucena kvůli zranění oka na začátku listopadu zrušit koncert v klubu Roxy, oznámila náhradní termín pražského vystoupení: 24. ledna 2008 ve stejných prostorách. Dle údajů na webu této zpěvačky byly nakonec přeloženy kromě Prahy čtyři koncerty v Polsku a Německu, zbývající část turné proběhla dle původního plánu. Zakoupené vstupenky na původní datum zůstávají v platnosti. Koncert začíná ve 20 hodin.

Původní turné probíhalo k nové desce Overpowered, která vyšla 15. října 2007. Róisín je spoluautorkou a koproducentkou tohoto, v pořadí druhého sólového, alba. Spolupracovala na něm s celou řadou producentů a tvůrců – např. Seiji, Andy Cato (Groove Armada), Jimmy Douglas, III Factor, Parrot & Dean a Richard X. CD spojuje stejně jako u Moloka či první oceňované desky „Ruby Blue“ elektronickou taneční hudbu, trip-hop i funk s lyrickými vokály a chytlavými melodiemi do velmi nápaditého a vzrušujícího celku.

Róisín Murphy se narodila v irském Dublinu. Když jí bylo 12 let, její rodina se přestěhovala do anglického Manchesteru. Na začátku její hudební kariéry stálo setkání s hudebníkem Markem Brydonem v jednom sheffieldském hudebním klubu. Tato dvojice pak pod jménem Moloko vydala čtyři velmi úspěšná a oceňovaná alba: od debutového „Do You Like My Tight Sweater?“ v roce 1995 až po „Statues“ v roce 2003. V létě 2005 vydává Róisín ve spolupráci s Matthew Herbertem, který do té doby remixoval několik skladeb Moloka, svůj první sólový projekt – album „Ruby Blue“. Moloko hrálo v Čechách několikrát – na festivalu Go Planet Roxy 2003 a ve stejném roce ve velkém sále Lucerny. Róisín se pak objevila sólově s doprovodnou kapelou v rámci turné k desce „Ruby Blue“ v pražském Veletržním paláci, kde sklidila velké ovace u diváků i hudebních kritiků.

31.12.2007 14:12:04 DePe | rubrika - Koncerty

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Koncerty

Německé trio Dictaphone míří na Žižkov

Dictaphone

Na Music Infinity dorazí německé trio Dictaphone. Projekt míchající vlivy ambientu, downtempa a nu-jazzu do or ...celý článek


Monkey Bussiness se v květnu do Brna

Plakát

Držitelé Anděla Monkey Business znovu vyráží na jarní turné k aktuální desce Bad Time For Gentleman, tentokrát ...celý článekČasopis 17 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Sergio Leone – portrét psance

Sergio Leone – portrét psance
Muž, jehož "spaghetti westerny" předčily své americké předobrazy a stal celý článek

další články...