zvláštní poděkování
Volný.cz

Ceny Anděl mají novou akademii a oznamují nominace

MIRAI

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Nejstarší tuzemské odborné hudební ceny, Anděl, procházejí po loňském restartu významnými inovacemi a proměnami. Samotný slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů se uskuteční 20. března 2018 v pražském Foru Karlín a v přímém přenosu jej bude vysílat ČT1. Žánroví Andělé se budou ve čtyřech kategoriích udělovat přímo během hlavního ceremoniálu. O nominovaných rozhodla nově ustavená Česká hudební akademie, v níž jsou zastoupeni odborníci z celého spektra hudební branže z řad novinářů, dramaturgů, pořadatelů koncertů i samotných muzikantů, dosavadních držitelů Anděla.

„Snažili jsme se Anděly přiblížit současnému hudebnímu vnímání, vtáhnout do rozhodování o podobě cen i jejích držitelích samotné muzikanty. A v nominacích se skutečně objevuje i řada nových jmen, o kterých bylo loni slyšet v tuzemském hlavním proudu i mimo něj,“ představuje nominace předseda rady České hudební akademie Honza Vedral. Ve zmíněné radě, která inovace v Andělech připravila, kromě něj zasedli Jan P. Muchow, Miro Žbirka, hudební publicista Josef Vlček, Jan Potměšil z České televize, Petra Žikovská z ČNS IFPI a producentka večera Lucka Hájková.
Ceny Anděl vyhlašuje a hlasování v hlavních i žánrových kategoriích organizuje přímo ČNS IFPI. „Hlasování v obou kolech podléhá dozoru notáře,“ uvádí ředitelka ČNS IFPI Petra Žikovská. O produkci se po loňském komorně pojatém, ale úspěšném ročníku znovu stará společnost Luff Production, s. r. o., která si klade za cíl vrátit nejprestižnějšímu českému ocenění v oblasti populární hudby pozornost hudebníků, jejich branže i veřejnosti.
Tomu bude odpovídat i letošní podoba Andělů a vyhlášení vítězů. „Zatímco hlavní ceremoniál se bude odehrávat přímo v prostorách Fora Karlín, na venkovním podiu, přístupném široké veřejnosti, vystoupí celá řada hudebníků,“ představuje jedno z oživení letošního ročníku Lucka Hájková. „Jména vystupujících na samotném andělském ceremoniálu i na venkovním podiu jsou stále ve finálním jednání, ale nabídneme divákům a návštěvníkům stejně jako vloni průřez hudebním děním loňského roku a zajímavá hudební spojení,“ dodala. „Konkrétní hudební čísla, moderátora večera a další chystané detaily budeme odhalovat postupně na webu a sociálních sítích,“ dodávají pořadatelé.
Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie, která je složena z hudebních odborníků kritiků, producentů a dalších osobností české hudební scény. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny.

NOMINACE - CENY ČESKÉ HUDEBNÍ AKADEMIE – ANDĚL 2017

Album
J.A.R. – ESKALACE DOBRA
MIRAI – KONNICHIWA
DAVID STYPKA – NEBOJ

Skladba
J.A.R. – ZHUBLAS
MIRAI – KDYŽ NEMŮŽEŠ, TAK PŘIDEJ
DAVID STYPKA A EWA FARNA – DOBRÉ RÁNO, MILÁ

Skupina
J.A.R. – ESKALACE DOBRA
MIRAI – KONNICHIWA
MYDY RABYCAD – M.Y.D.Y

Sólová interpretka
ANNA K – SVĚTLO
DEBBI – BREAK
RADŮZA – STUDNA V POUŠTI

Sólový interpret
MICHAL HRŮZA – SÁM SE SEBOU
KAPITÁN DEMO – BEZ KLOBOUKU BOSS
DAVID STYPKA – NEBOJ

Objev
MIRAI – KONNICHIWA
MYDY RABYCAD – M.Y.D.Y
POKÁČ – VLASY

Videoklip
J.A.R. – ZHUBLAS
KAPITÁN DEMO – TRENDSETTER
BARBORA POLÁKOVÁ – PO VÁLCE

Alternativa
COLD COLD NIGHTS - (THE) LAST SUMMER
INSANIA - … NA POČÁTKU BYL SPAMPACINO - PŮL LITRU ZEMĚ
WILD TIDES - SBOHEM A ŠÁTEČEK

Elektronika
ENCHANTED LANDS - FEED GOALS
FIORDMOSS - KINGDOM COME
HRTL - YELLOW MELLOW
LOGIC - ZHORA VYPADÁ VŠECHNO LÍP
OPAK DISSU - TAPE 2

Folk
BERÁNCI A VLCI – BERÁNCI A VLCI
CERMAQUE - NEBOJ
RENDEZ-FOU – MINIATURY
DAGMAR VOŇKOVÁ - HOSTINA
WOLF LOST IN THE POEM - NEPŘIPOUTANÝ

Jazz
ŠTĚPÁNKA BALCAROVÁ – LIFE AND HAPPINESS OF JULIAN TUWIM
BEATA HLAVENKOVÁ - BETHLEHEM
JAROMÍR HONZÁK – EARLY MUSIC
TOMÁŠ LIŠKA – INVISIBLE FACES
LUBOŠ SOUKUP QUARTET FEATURING LIONEL LOUEKE - ZEMĚ

5.2.2018 15:02:20 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc bláznů  (NdB)

Články v rubrice - Zprávy

Mike Shonoda si za předskokana vybral Lenny

Lenny

Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová, toho za svojí dosavadní kariéru stihla již opravdu mnoho. Nejen, že se ...celý článekČasopis 08 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Velikáni filmu... William Hurt

Jana Eyrová

Vysíláme zprávy
Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Americký film, nominovaný na sedm Oscarů (19 celý článek

další články...