zvláštní poděkování
Volný.cz

The Plastic People Of The Universe - Apokalyptickej pták

Přebal alba Apokalyptickej pták

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V únoru 1976 odehráli The Plastic People Of The Universe osudový koncert své kariéry. Necelé čtyři týdny poté už byli všichni členové ve vazební věznici. Plastic People i jejich umělecký vedoucí Ivan Jirous samozřejmě již několik let věděli, že po nich policejní mašinérie tvrdě jde; vystupovali proto jen zřídka, na soukromých akcích a za čím dál přísnějšího utajení. Undergroundový festival v Bojanovicích byl velmi pečlivě připraven a Plastic People na něm zahráli ve vynikající formě.

Původní pásek byl řadu let nezvěstný, naštěstí se však neztratil, takže teď konečně vychází celý koncert v úplnosti a v maximální možné technické kvalitě. Booklet alba obsahuje řadu barevných, většinou dosud nezveřejněných fotografií a obsažný průvodní text, čerpající z vyšetřovacího spisu a policejních archivů.
Skladby: Magor uvádí koncert, Egon Bondy recituje Dvacet, Magické noci, Okolo okna, Ach to státu hanobení, Píseň brance, Phallus impudicus, Koleda, Prší, prší, Apokalyptickej pták, Eliášův oheň, Magor zakončuje koncert.

25.12.2017 11:12:50 Redakce | rubrika - CD boxy