zvláštní poděkování
Volný.cz

Český slavík 2002

Šťastná Lucie Bílá se svým manželem (Foto z webu)

  

V anketě Český slavík 2002 již čtvrtý rok zvítězili Lucie Bílá, Karel Gott a skupina Lucie. Výsledky byly vyhlášeny 7. prosince 2003 na slavnostním galavečeru ve Státní opeře Praha. Absolutním slavíkem s nejvyšším počtem hlasů se stala už poněkolikáté Lucie Bílá, která všem poděkovala slovy: ,,Já vám moc děkuju, děkuju, děkuju. Mám vás ráda.“ (V podstatě jako pokaždé...!)
Další několikanásobný zlatý slavík Karel Gott ke svému opětovnému ocenění řekl: ,,Asi se budu opakovat, ale tentokrát jsem to opravdu nečekal.“ Poukázal při tom na hlasování prostřednictvím SMS zpráv. Oproti minulým ročníkům totiž organizátoři změnili formu zasílání hlasů. Po loňských zprávách o tom, že se někdo snažil anketu zmanipulovat tím, že si najímal studenty pro vyplňování hlasovacích lístků na objednávku, bylo letos možné hlasovat jen prostřednictvím SMS z mobilních telefonů. Jak je vidět ani tento nový způsob nezměnil tradiční vítěze. (Jen si zas někdo polepšil z vysátých kreditů...!) Anketních hlasů letos přišlo na 70 000, méně než třetina loňského počtu.

Na stříbrných pozicích se umístili Helena Vondráčková, Petr Muk, Olympic. Na bronzových pozicích Iveta Bartošová, Petr Muk, Kabát. Titul Objev roku převzala úspěšná dívčí skupina Black Milk. Skokany roku se stali letos zpěvačka Monika Absolonová, dále rocker Josef Vojtek ze skupiny Kabát a pardubická skupina Ready Kirken.
Českého slavíka tradičně bojkotovali členové kapely Lucie. V pořadu mimo jiné vystoupili někteří loňští slavíci a dále zahraniční hosté ceremoniálu zpěvačka Sarah Connor a dámská smyčcová skupina Bond. Nejvíce posluchačů se ankety účastnilo v roce 1998, rekordních 295 000. Jejím předchůdcem býval v Československu do roku 1991 Zlatý slavík. V roce 1996 byla obnovena pod názvem Český slavík, pod tímto názvem trvá dodnes.

8.12.2002 Petr Schier | rubrika - Známí?