zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 5. týden

Úsměvy Kateřiny Brožové

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Úsměvy Kateřiny Brožové
Hostem Jaromíra Hanzlíka je populární česká herečka, která v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum (2002). Režie P. Vantuch. V dnešním pořadu si bude Jaromír Hanzlík povídat s oblíbenou herečkou a zpěvačkou Kateřinou Brožovou (*9. 2. 1968), která v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum. Řeč bude o tom, kudy vedla její cesta k divadlu, televizi i filmu, vzpomínat se bude na její první natáčení, ale také se dozvíme, proč se z ní nestala houslová virtuoska. V ukázkách si připomeneme řadu filmů a televizních inscenací, ve kterých vystupovala. Například legendární seriál Život na zámku, divadelní komedii Poprask na laguně a také celou řadu hudebně zábavných pořadů.
Vysílání: 04.2., 08.15 hod., ČT1

Galavečer GRAND Festivalu smíchu
Slavnostní předávání festivalových cen za nejlepší výkony v divadelní sezoně 2017 v oboru divadelních komedií. Záznam dnešního galavečera, kterým provází herec a režisér Miroslav Hanuš. Režie J. Brichcín (Premiéra)
Vysílání: 29.1., 21.35 hod., ČT art

Co je to kurňa za člověka?
Krušné začátky Willa Shakespeara, budoucího titána světové literatury, v britském komediálním seriálu (2016). Hrají: D. Mitchell, L. Tarbucková, R. Rouse, G. Whelanová, M. Heap, T. Downie a další. Režie Matt Lipsey (V anglickém znění s titulky) (Premiéra). V Londýně řádí morová epidemie a tak náš psavý hrdina vyráží v doprovodu Marlowa, slečny Kate a sluhy Zadka do Stratfordu, kde je přeci jen zdravější ovzduší. Úroveň hromadné dopravy je však v 16. století nevalná a skupinka přátel nedobrovolně končí uprostřed noci na vřesovišti, kde vyslechne nejedno zneklidňující proroctví. Fatální hrozbu představuje především pasáž, týkající se jedné lukrativní stratfordské nemovitosti, pro niž by Will se svou ženou byli obrazně řečeno schopní vraždit. Obraznost záhy dostává zcela konkrétní obrysy a Green, jak také jinak, čuje zločin. Vše se nakonec v dobré obrátí a Will odchází z celé patálie bohatší o velmi výživný námět na jistou světoznámou divadelní hru.
Vysílání: 02.2., 23.15 hod., ČT art, Zpupný krákal (5/6)
Opakování: 04.2., ČT art

22.1.2018 12:01:25 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Dobrý konec všechno spraví

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 34. týden

Vladimír Hrabánek

Jak je důležité míti Hraboše
Svérázný herec, nezaměnitelný člověk a především dlouholetá inspicientská opor ...celý článekČasopis 33 - sekce

HUDBA

Public Service Broadcasting se po roce vrátí na místo činu

Public Service Broadcasting

Britská kapela Public Service Broadcasting se přesně po roce vrátí na místo činu 16. listopadu 2018 opět vysto celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Výtvarné tipy 34. týden

Hrad Kost (Krajinou příběhů českých hradů....)

Potrava duše & těla (5/20)
Gastronomie podle Chardina a jeho obrazu "Kachna s pomerančem". Francouzský cykl celý článek

další články...