zvláštní poděkování
Volný.cz

Na mladoboleslavském jevišti uvádějí novinku Bez Roucha

Libor Stach (Bez Roucha)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Druhou novinkou divadelní sezóny 2017/2018 v Městském divadle Mladá Boleslav je britská komedie Bez Roucha - jeden z nejoblíbenějších novodobých komediálních textů vůbec z pera Michaela Frayna. Úplně poprvé byla hra představena českému publiku již v roce 1986 slavnou Menzelovou inscenací v pražském Činoherním klubu a od té doby prakticky neopustila česká jeviště. V hlavních rolích se tehdy představil například Petr Čepek, Jiřina Jirásková, Ondřej Vetchý, Jan Hrušínský ml. a další.
Na mladoboleslavském jevišti hrají zcela poprvé a v hlavních rolích Petr Prokeš (Lloyd Dallas), Eva Reiterová (Dotty Otleyová), Ivo Theimer (Garry Lejeune), Hana Marie Maroušková (Brook Ashtonová), Lucie Matoušková (Poppy Nortonová) a Martin Hrubý (Frederick Fellowes).

Bez Roucha je zákulisní komedií o tenké hranici mezi světem na scéně a za scénou. Skupina šesti herců s režisérem, asistentkou a technikem realizují zájezdovou frašku. Prvně nahlédneme noční zkoušku těsně před premiérou, napodruhé standardní reprízu po měsíci uvádění a napotřetí jedno z posledních uvedení. Ano, třikrát jeden a tentýž text dokola, ale vlastně pokaždé jinak – zepředu, zezadu a znovu zepředu (ostatně také proto je text uváděn s různými přízvisky: Za scénou, Zepředu, zezadu, Ještě jednou zezadu, Sardinky na scénu, Dvakrát zezadu.)
Měnící se perspektiva nabídne nečekaný pohled do normálně skrytého světa za kulisami, ale především na komplikovaný propletenec mezilidských vztahů, který postupně a neodvratně rozloží nazkoušené umělecké dílo na prvočinitele. A tak se jednoduše může stát, že fraška odehrávající se v životě dalekosáhle překoná to, co se děje ve světlech reflektorů.
Divadlo na divadle, téma linoucí se dramaturgií MdMB loňského roku jako červená linka tedy pokračuje a tentokrát to bude hodně odsejpat. „Příchody. Odchody. Tomu se říká fraška. To je divadlo. To je život." (Lloyd Dallas).
Novou hru Bez Roucha nastudoval režisér Petr Veselý v překladu Jaroslava Kořána, dramaturgie Kateřina Suchanová. Scénu navrhl Milan Popelka a kostýmy Zuzana Mazáčová.
Vstupenky zakoupíte na www.mdmb.cz.

18.12.2017 14:12:49 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MDP

Články v rubrice - Zveme ...

Pardubičtí kumštýři půjdou před diváky Bez kostýmu

Režisér Petr Novotný

V úterý 25. září 2018 v 19.00 hodin odstartuje na komorní scéně Východočeského divadla další řada neformálních ...celý článek


McKellen si vyřídí účty s pošetilým králem Learem

Ian McKellen a Anita-Joy Uwajeh (Foto: Johan Persson)

Král Lear se vrací do NT Live. Po Dereku Jacobim a Simonu Russellu Bealovi se ve čtvrtek 27. září 2018 před ka ...celý článek


Všechny báječné věci v bytovém divadle

Daniel Krejčík (Všechny báječné věci)

Sychravé podzimní počasí a blížící se zima dost možná někomu ubírají na optimismu a chuti do života. Vydatnou ...celý článekČasopis 39 - sekce

LITERATURA/ UMĚNÍ

Výtvarné tipy 40. týden

Středověký kostel v krajině

Potrava duše & těla (11/20)
Warhol a hamburger. Francouzský cyklus ARTE. Jíst správně hamburger může být ně celý článek

další články...