zvláštní poděkování
Volný.cz

Na mladoboleslavském jevišti uvádějí novinku Bez Roucha

Libor Stach (Bez Roucha)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Druhou novinkou divadelní sezóny 2017/2018 v Městském divadle Mladá Boleslav je britská komedie Bez Roucha - jeden z nejoblíbenějších novodobých komediálních textů vůbec z pera Michaela Frayna. Úplně poprvé byla hra představena českému publiku již v roce 1986 slavnou Menzelovou inscenací v pražském Činoherním klubu a od té doby prakticky neopustila česká jeviště. V hlavních rolích se tehdy představil například Petr Čepek, Jiřina Jirásková, Ondřej Vetchý, Jan Hrušínský ml. a další.
Na mladoboleslavském jevišti hrají zcela poprvé a v hlavních rolích Petr Prokeš (Lloyd Dallas), Eva Reiterová (Dotty Otleyová), Ivo Theimer (Garry Lejeune), Hana Marie Maroušková (Brook Ashtonová), Lucie Matoušková (Poppy Nortonová) a Martin Hrubý (Frederick Fellowes).

Bez Roucha je zákulisní komedií o tenké hranici mezi světem na scéně a za scénou. Skupina šesti herců s režisérem, asistentkou a technikem realizují zájezdovou frašku. Prvně nahlédneme noční zkoušku těsně před premiérou, napodruhé standardní reprízu po měsíci uvádění a napotřetí jedno z posledních uvedení. Ano, třikrát jeden a tentýž text dokola, ale vlastně pokaždé jinak – zepředu, zezadu a znovu zepředu (ostatně také proto je text uváděn s různými přízvisky: Za scénou, Zepředu, zezadu, Ještě jednou zezadu, Sardinky na scénu, Dvakrát zezadu.)
Měnící se perspektiva nabídne nečekaný pohled do normálně skrytého světa za kulisami, ale především na komplikovaný propletenec mezilidských vztahů, který postupně a neodvratně rozloží nazkoušené umělecké dílo na prvočinitele. A tak se jednoduše může stát, že fraška odehrávající se v životě dalekosáhle překoná to, co se děje ve světlech reflektorů.
Divadlo na divadle, téma linoucí se dramaturgií MdMB loňského roku jako červená linka tedy pokračuje a tentokrát to bude hodně odsejpat. „Příchody. Odchody. Tomu se říká fraška. To je divadlo. To je život." (Lloyd Dallas).
Novou hru Bez Roucha nastudoval režisér Petr Veselý v překladu Jaroslava Kořána, dramaturgie Kateřina Suchanová. Scénu navrhl Milan Popelka a kostýmy Zuzana Mazáčová.
Vstupenky zakoupíte na www.mdmb.cz.

18.12.2017 14:12:49 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 12 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Královna duchů (A studio Rubín)

Články v rubrice - Zveme ...

Činoherní klub uvádí dva věhlasné amatérské soubory

Bedřich Smetana – THE GREATEST HITS (DS Krakonoš)

Divadelní spolek Krakonoš z Vysokého nad Jizerou působí v místě s nejstarší tradicí ochotnického divadla v Čes ...celý článek


Julius Caesar zemře v kině

Ben Whishaw a Michelle Fairley (Foto: Manuel Harlan)

Týden po 2062. výročí Caesarovy násilné smrti připomene tento zásadní okamžik antické historie i cyklus přenos ...celý článekČasopis 12 - sekce

HUDBA

Oceňovaní Kensington zahrají v Brně

Kensington

Nizozemská indie rocková hvězda Kensington vystoupí 13. dubna 2018 na Flédě. Čtveřice, která ve své zemi vypro celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Portrét Herbert von Karajan

Herbert von Karajan

Herbert von Karajan
Portrét charismatického dirigenta, jehož 110. výročí narození si připomeneme 5. dubna. celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Dokument Nezapomeň na chudé

Nezapomeň na chudé

Nezapomeň na chudé
Dokument vypráví příběh mužů a žen z brazilských favel, kterým víra v Boha pomáhá důstoj celý článek

další články...