zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 52. týden

Deset zastavení s mistry zábavy

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Deset zastavení s mistry zábavy
Václav Postránecký se v deseti ohlédnutích vrací k těm nejlepším scénkám ze zlatého fondu televizní zábavy (2010). Účinkují: J. Bohdalová, V. Dvořák, F. Holzmann, M. Donutil a další. Režie F. Polák. Říká se, že řemeslníků je hodně, ale skutečných mistrů velmi málo. A že to v komediální branži platí dvojnásob, o tom vás přesvědčí Václav Postránecký ve svém pořadu, který je věnován právě těm, kteří se díky svému vrozenému talentu a humoru stali těmi největšími mistry (nejen televizní) zábavy. V deseti zastaveních si připomeneme dnes již legendární scénky Vladimíra Menšíka, Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Dvořáka, Felixe Holzmanna, Miloslava Šimka, Miroslava Donutila a řady dalších. Takže si můžete být jisti, že se u své televizní obrazovky budete bavit stejně dobře, jako se bavili diváci v sále při natáčení pořadů Televarieté nebo Možná přijde i kouzelník.
Vysílání: 25.12., 23.10 hod., ČT1

Herecké Vánoce
O svých zážitcích kolem svátečních dnů vyprávějí J. Bohdalová, L. Dostalová, J. Kurandová, E. Kohout, V. Menšík, J. Werich, I. Kačírková, D. Medřická, M. Kopecký, F. Filipovský, J. Karlík a V. Ferbasová (1970). Kamera J. Novotný. Režie Z. Podskalský. Slavné herecké osobnosti filmu, divadla i televize se sešly ve vánočním čase, aby rozjímaly, zavzpomínaly a pobavily televizní diváky vánočními historkami. Jan Werich Vánoce popisuje jako čas plný „jehličnaté“ sentimentální nálady, ale televizní diváci si mohou být jisti, že se u svých obrazovek dočkají skvělé zábavy a kvalitního humoru, protože své sváteční historky přijdou vyprávět například František Filipovský, Miloš Kopecký, Irena Kačírková, Vladimír Menšík a řada dalších. Celé herecké setkání moderuje Jiřina Bohdalová.
Vysílání: 25.12., 04.55 hod., ČT1

Felixír
Vánoční setkání plné příjemných melodií a milých vyprávění (1988). Účinkují: F. Slováček, M. Tomsová, R. Brzobohatý, J. Jirásková, V. Galatíková, J. Hlaváčová, L. Munzar, M. Horníček, R. Hrušínský, M. Rottrová, H. Vondráčková, P. Janů, P. Dvorský, K. Černoch, J. Korn, R. Rokl, TOČR a další. Scénář F. Polák. Kamera P. Čepický. Režie P. Vantuch. Významný klarinetista a saxofonista Felix Slováček se svým big bandem uvádí vánoční pořad plný krásných písní, milého vyprávění a hřejivé sváteční atmosféry. Zpříjemnit sváteční čas svým uměním a vzpomínkami a navodit u vás doma tu pravou vánoční atmosféru přicházejí Marie Rottrová a Jiří Korn, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová a Luděk Munzar, Petra Janů nebo Helena Vondráčková a další.
Vysílání: 26.12., 04.45 hod., ČT1

To bylo Na kus řeči
Václav Postránecký připomíná úspěšný zábavný pořad Na kus řeči, jehož moderátorem byl Miroslav Donutil (2007). Dále účinkují J. Šuláková a skupina Fleret. Kamera J. Kadaňka. Režie A. Rezek. Miroslav Donutil patří k předním českým divadelním a filmovým hercům. Připomeňme si dnes hercův jedinečný humor a moderátorské mistrovství také výběrem toho nejlepšího z populární zábavné talk show Na kus řeči, která řadu let bavila diváky na obrazovkách České televize. Nejlepšími momenty tohoto pořadu, ve kterém si Donutil zval na jeviště Branického divadla vždy dvě slavné osobnosti, nás provede Václav Postránecký.
Vysílání: 28.12., 23.15 hod., ČT1

Silvestrovská hitparáda televizní zábavy
Martin Dejdar uvádí přehlídku nejúspěšnějších vystoupení mistrů zábavy (2006). Bavit vás budou: O. Kaiser, J. Lábus, J. Korn, J. Dvořák, D. Veškrnová, L. Kopřiva, Z. Izer, M. Dobrodinský a další. Režie F. Polák. Moderátor Martin Dejdar uvádí přehlídku těch nejzábavnějších scének, z nichž řada vešla do zlatého fondu televizní zábavy. Oslavu konce roku vám zpříjemní a jistě vás rozesmějí Zdeněk Izer, Josef Dvořák, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus a další. A taková společnost skvělých herců a komiků je nepochybně zárukou jedinečného večírku plného kvalitního humoru, na který budete dlouho vzpomínat.
Vysílání: 30.12., 23.50 hod., ČT1

Do roka a do dna
Pavel Zedníček s Janou Paulovou a atraktivní hosté vám historkami, vtipy a písničkami zpříjemní konec letošního roku. S Čmaňou a Janou půlnoc jistě nepropásnete! Dále účinkují: H. Vondráčková, T. Kostková, V. Hybnerová, D. Morávková, R. Šmucler, J. Hána, P. Vondráček, J. Čenský, L. Županič, M. Novotný a Kapela Karla Cóna. Režie P. Ryšavý. Rok se s rokem sešel a my jsme pro vás připravili další silvestrovské setkání Pavla Zedníčka a Jany Paulové, kteří si i opět do dvou různých malebných prostor pozvali své herecké kolegy, aby společně s nimi oslavili poslední den v roce. Mimo veselého vyprávění, historek a vtipů nebudou chybět ani známé hity v podání našich hostů, které doprovodí kapela Karla Cóna.
Můžete se těšit na historky a vtipy v podání Heleny Vondráčkové, Terezy Kostkové, Romana Šmuclera, Petra Vondráčka a Jiřího Hány. V pivnici se setkáte s Danou Morávkovou, Vandou Hybnerovou, Janem Čenským, Ladislavem Županičem a Michalem Novotným. Co všechno veselého hosté na sebe a své okolí prozradí?
Vysílání: 31.12., 23.00 hod., ČT1

Trapný večer
Recese, mystifikace a groteska v zábavném večeru Dejvického divadla v Praze (2000). Účinkují: I. Trojan, L. Frej ml., L. Hlavica, I. Chmela, M. Myšička, D. Novotný, P. Vydra a další. Kamera J. Osten. Televizní režie J. Brichcín. Dnes patří Dejvické divadlo k nejprestižnějším scénám u nás a jeho herci k těm nejobsazovanějším i ve filmu a v televizi. Tentokrát se ale vrátíme do doby, kdy byl tento soubor s uměleckým šéfem Miroslavem Krobotem v Dejvicích teprve pár let, kdy jména Ivan Trojan, Igor Chmela, Martin Myšička nebo David Novotný nebyla ještě v širokém povědomí. A přestože už divadlo sahalo po řadě ocenění a na jeho inscenace a herce se chodilo, zbýval ještě čas i na tzv. Trapné večery. Ten zahajovací pro vás Česká televize natočila.
Vysílání: 31.12., 18.55 hod., ČT2

V takový krásný společnosti
Stella Zázvorková vzpomíná na svoji divadelní spolupráci s Janem Werichem (2000). Režie J. Eisner. Přední česká herečka Stella Zázvorková uplatnila svůj talent nejen ve filmu a televizi, ale také na divadelním jevišti. Dnes zavzpomíná na jedinečnou uměleckou osobnost Jana Wericha, se kterým se setkala během své kariéry v divadle ABC. Do jeho angažmá nastoupila v roce 1955 a působila v něm i po jeho připojení k Městským divadlům pražským do roku 1990. Její vzpomínky na toto období jsou plné milého humoru, překypují láskou k herectví a připomenou nám výjimečnou éru v historii českého divadla a výrazné osobnosti, které ji provázely.
Vysílání: 27.12., 02.50 hod., ČT art
Opakování: 28.12., ČT art

Hřmění Divadla Sklep
Parodie na televizní debaty, ve které literární kritici důkladně rozebrali nejslavnější knihu světa – Bibli (2000). Účinkují: D. Vávra, T. Hanák, J. Macháček, J. Burda a další. Režie O. Trojan. Záznam části představení kultovního Divadla Sklep obsahuje skeče, choreografická čísla i písničku J. Macháčka. A pak hlavně Hřmění. Pod tímto názvem se skrývá parodie dobového, kritického televizního pořadu Katovna, v níž členové divadla rozebírají nejslavnější knihu světa – Bibli. Parodie je to tak vydařená, že její protagonisté T. Hanák, D. Vávra, J. Macháček a J. Burda, byli v závěru po právu stiženi "božím hněvem".
Vysílání: 31.12., 23.10 hod., ČT art

Večeře pro jednoho
Proslulý silvestrovský skeč Freddieho Frintona v jedné z jeho variací natočených pro německou televizi (1963). Dále hrají: M. Wardenová, H. Piper. Režie Heinz Dunkhase (V anglickém a německém znění s titulky) (Premiéra), Stará dáma z kdysi honosného rodu a její oddaný sluha slaví její devadesáté narozeniny ve stejném aranžmá jako každý předchozí rok, i když dáma své čtyři hosty už dávno přežila. Komediální skeč, původně napsaný britským lidovým dramatikem Laurim Wyliem, je spojovaný především s britským varietním komikem Freddiem Frintonem, který ho se svou partnerkou May Wardenovou předváděl od poloviny čtyřicátých let. Společně s tímto vystoupením obrazili také řadu dalších zemí, kde se těšilo velké popularitě. V roce 1963 vznikly přinejmenším dvě inscenace skeče pro německou televizi NDR, které dlouhá léta platily za stálici silvestrovských vysílání v německy mluvících zemích, v Dánsku, ale také v dalších regionech, včetně Československa. Díky masivní popularitě se tak Večeře pro jednoho stala nejvíce reprízovaným pořadem v dějinách televize, jak tvrdí Guinessova kniha rekordů. Česká televize uvádí kompletní osmnáctiminutovou verzi, která je ze všech existujících nejčastěji uváděná. Od jiných verzí se liší jednak výrazně lepší výpravou a obrazovou režií, ale také úvodním slovem v němčině.
Vysílání: 31.12., 00.00 hod., ČT art

18.12.2017 09:12:41 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

DNz - Tradice v novém

Divadlo Na zábradlí

Tradice v novém (2000–2017)
Seriál o historii malého, ale významem velkého pražského divadla. Účinkuj ...celý článek


Divadelní tipy 50. týden

Zmizení herce Bendy

Zmizení herce Bendy
Televizní adaptace stejnojmenné povídky K. Čapka, od jehož úmrtí brzy uplyne 80 let, o ...celý článek


Příběhy slavných... Josef Bek

Josef Bek

Pepíček
Ve své době jeden z nejpopulárnějších českých herců, od jehož narození v těchto dnech uplyne 100 le ...celý článek


Z první řady... Zlatá šedesátá

Zlatá šedesátá

Zlatá šedesátá
Mýtus o krásných časech české kultury v konfrontaci s deníkovými zápisky filmaře Pavla Juráč ...celý článekČasopis 49 - sekce

HUDBA

Adventní koncerty

Adventní koncerty

Adventní koncerty České televize
Přímý přenos z chrámu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě je věnován organizaci celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Bon jour, monssieur Gauguin: čeští umělci v Bretani 1850 - 1950

Bon jour, monssieur Gauguin

Bretaň odjakživa přitahovala výtvarné umělce a na přelomu století se díky pontavenské škole stala významným um celý článek

další články...