zvláštní poděkování
Volný.cz

Lesní panna aneb cesta do Ameriky

Ó Kalifornie! Ó Ameriko! Ó Hradče! An American dream. Komedii Josefa Kajetána Tyla Lesní panna aneb cesta do Ameriky připravuje soubor Klicperova divadla v Hradci Králové na sobotu 17. května 2003 od 19:00 h.
„Uvádíme ji v rámci cyklu VELKÁ TAVBA jako hold inscenaci režiséra Milana Páska z roku 1958, která poprvé v historii hradeckého divadla překročila stovku repríz. Tento dlouholetý rekord překonaly až některé tituly současné generace hradeckých divadelníků,“ upřesnil současný umělecký šéf Vladimír Morávek.

Příběh o lidech, jimž je naše země přespříliš těsná a k nežití a oni najdou odvahu vydat se do velkého světa, země zaslíbené, ale také o lidech, kteří si myslí, že právě naše země vydá za celý svět a nemusí tedy už nic jiného poznat. Malost a pohodlnost kontra velkohubost těch, kteří jsou přesvědčeni, že svět právě na nás čeká s otevřenou náručí… Rodinná zábava o českém člověku a jeho rozhodování.
Na scéně Marka Zákosteleckého a v kostýmech Petry Goldflamové-Štětinové si zahrají mimo jiné Jiří Klepl, Petra Výtvarová, Filip Rajmont, Dušan Hřebíček, Jan Mazák, Josef Vystrčil, Kamila Sedlárová a další. Premiérové uvedení v režii Arnošta Goldflama v sobotu 17. května 2003.

6.5.2003 20:05:13 Jaroslav Pokorný | rubrika - Zveme ...