zvláštní poděkování
Volný.cz

Aplaus 2002

O. Wilde: Jak je důležité mít Filipa – vítězná inscenace

  

Divácká anketa Aplaus 2002 se tentokrát vyhlašovala při zahájení divadelní přehlídky Naráz jako součást jejího slavnostního zahájení ve středu 27. listopadu 2002. Zlínští diváci ocenili v laickém hlasování výkony členů uměleckého souboru zdejšího divadla v kategoriích Nejlepší herečka, Nejlepší herec a Nejlepší inscenace.
Úvod zahajovacího ceremoniálu patřil řediteli divadla Antonínu Sobkovi, který mimo jiné připomněl, že za deset let novodobé existence Městského divadla bylo uvedeno 379 premiér. Zástupci městského úřadu vyzdvihli ve svých projevech zejména důležitost divadla ve městě, jehož si cení jako „rodinného stříbra“. Snad jen malá poznámka k ceremoniálu – možná by stálo za úvahu udělovat ceny na jevišti a ne ve foyer.

 • Kategorie Nejlepší herečka: Eva Daňková (za roli Kleopatry v inscenaci Antonius a Kleopatra. Druhé místo obsadila Helena Čermáková a třetí příčku diváci přiřkli Jeanette Zapletalové.
 • Kategorie Nejlepší herec: Luděk Randár (za roli Dona Juana ve stejnojmenné inscenaci Moliera a za roli Marca Antonia v inscenaci Antonius a Kleopatra). O druhé místo se podělili Rostislav Marek a Gustav Řezníček a na třetím místě skončil Zdeněk Julina.
 • Nejlepší inscenace: O. Wilde – Jak je důležité mít Filipa (režie Petr Veselý). Druhé místo obsadila inscenace Tři sestry II (režie Petr Štindl) Rezy de Wet a třetí Antonius a Kleopatra W. Shakespeara (režie Ivan Balaďa).
 • Cena ředitele za celoživotní dílo byla udělena in memoriam Miloši Vosmanskému a z rukou ředitele MDZ Antonína Sobka ji převzala hercova dcera Lenka Smetanová.
 • 4.12.2002 Josef Meszáros | rubrika - Zákulisí/ Klípky

  Časopis 33 - rubriky

  Archiv čísel

  reklama

  Dobrý konec všechno spraví

  Časopis 33 - sekce

  HUDBA

  Marta Kubišová symbolem národa 1968

  Marta Kubišová (Náhrdelník melancholie)

  13. komnata Marty Kubišové
  Obdivuhodná žena, která se jako zpěvačka stala kvůli nemilosti minulého režimu p celý článek

  další články...

  LITERATURA/ UMĚNÍ

  Úsměvy Magdy Vašaryové

  Magda Vašaryová

  Úsměvy Magdy Vášáryové
  Jaromír Hanzlík přivítá slovenskou herečku a političku, která v těchto dnech oslaví celý článek

  další články...